Nárok na mateřskou při práci na dobu určitou

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, když jsem nastoupila do nového zaměstnání 3. 1. 2011 a mám smlouvu na dobu určitou do 30. 6. 2011 a zjistila jsem že jsem těhotná, mám nárok, pokud mi zaměstnavatel smlouvu neprodlouží, na vyplácení matěřské? Je nějaká lhůta, ve které je zaměstnavatel ještě povinen platit mateřskou? Předpokládaný měsíc porodu je září 2011. Děkuji za vaši odpověď.

veverice

tzv. mateřskou, neboli peněžitou pomoc v mateřství, neplatí zaměstnavatel, ale je dávkou nemocenského pojištění. Pokud jste v posledních dvou letech alespoň 270 dní (včetně víkendů a svátků) pracovala nebo studovala. Pokud vám zaměstnání končí k 30. 6., trvá vám ještě tříměsíční lhůta, během které můžete o příspěvek žádat, což při porodu v září stíháte. I kdyby vám tedy zaměstnavatel neprodloužil smlouvu, nárok na mateřskou vám zůstává.

27.4.2011