Nárok na návštěvu porodní asistentky

Dobrý den, doktor mi odmítá vystavit potvrzení pro porodní asistentku na návštěvu těhotné nebo matky v šestinedělí ženskou sestrou vím že moje pojištovna to proplácí (201) a nárok na to mám. Na otázku proč mi to nevypíše odpověděl že by to musela udajně zaplatit nemocnice. Děkuji za odpověd a pomoc.

Mamina

návštěvu těhotné nebo matky v šestinedělí ženskou sestrou v rozsahu jedné návštěvy v těhotenství a třemi v šestinedělí je jediný úkon, který si porodní asistentka může vykázat na účet veřejného zdravotního pojištění. Proto nemusíte Vašeho lékaře o potvrzení žádat, ale můžete přímo oslovit Vámi zvolenou porodní asistentku, má-li uzavřenou smlouvu s Vaší zdravotní pojišťovnou.

Máte možnost si zvolit dostupnou péči podle svého uvážení a lékař Vám v tom nemůže bránit, i kdyby po Vás potvrzení bylo vyžadováno.

3.3.2014