Očkování po prodělané autoimunitní nemoci

Hezký den,

syn (11let) byl pozván na přeočkováni tetravakcínou. V 6,5 letech prodělal autoimunitní nemoc Honoch-Schenleinovu purpuru, ze které se zotavil po 3 měsících za pomoci čínské léčitelky. Nyní se jeví naprosto zdráv, nicméně vím, že očkování představuji pro organismus zvýšenou zátěž. Léčitelka mi doporučuje ještě alespoň rok počkat a neočkovat smíšenými vakcínami. Slyšela jsem, že je možnost nechat si zjistit protilátky, zda je vůbec třeba aktuálně očkovat. Můžete mi poradit, jak v tomto případě postupovat a kam se případně obrátit?

plysinka

konkrétní způsob očkování závisí na volbě druhu vakcíny a zdravotního stavu dítěte. Před každým očkováním musí lékař posoudit zdravotní stav dítěte, zdali dítě očkování zvládne. Nemůžeme posoudit souvislost dané nemoci s očkováním. Je nutné lékařské posouzení. Proto bychom Vám doporučili poradit se s dětským lékařem. Sdělit mu Své obavy a konzultovat postup. On Vám již poradí a sdělí, zdali je chlapec schopen očkování zvládnout. Co se týče vyšetření na protilátky, tak to zajisté možné je. Jedná se o vyšetření kontraindikace. Opět Vám doporučujeme konzultovat tuto možnost s lékaře. Opět Vám poradí, případně i vystaví doporučení na dané vyšetření.

S pozdravem,

22.4.2015