Očkování ve schématu 2+1

Dobrý den, rozhodli jsem se očkovat hexavakcínou v šetrnějším schématu 2+1. Podle lékařky musíme podepsat nesouhlas s povinným očkováním. My ale přeci očkovat chceme. Musíme tedy tento dokument podepsat? Děkuji

Ajka

Pravidla povinného očkování stanovuje vyhláška, ve které je považadováno schéma "3+1". Pokud se však rozhodnete jako zákonný zástupce dítěte pro jiné schéma, je třeba, abyste podepsala negativní revers ve vztahu ke schématu 3+1 - tedy že odmítáte pouze dané schéma, nikoliv celé očkování.

Očkování ve schématu 2+1 je možné, avšak můžete se setkat s určitými problémy (lékař nemusí vystavit potvrzení o tom, že je dítě očkované pro účely přijetí do školky). Můžete se však o tomto s lékařem pobavit.

Více informací naleznete i v dříve zodpovězených dotazech zde nebo zde.

30.9.2014