Kontrola na neschopence

kdybych byl na neschopence na baráku, na kterém se provádí opravy (střecha, elektřina, plyn, atd.)
a náhodou by mi tam přišla kontrola a já bych něco zrovna dělal nebo byl na dvorku a s něčím třeba momentálně pomáhal. Mělo by to negativní vliv na kontrolu? Jako že bych potom mohl mít nějaké problémy skoro jako kdyby mě nezastihli.

RooM

dle zákona o nemocenském pojištění musí pojištěnec dodržovat režim dočasně práce neschopného pojištěnce. Záleží na tom, jaký režim by Vám konkrétně lékař stanovil. O stanoveném režimu má lékař zákonnou povinnost pojištěnce informovat. Pokud by dle režimu stanoveného lékařem byla možná práce na domě, tak by kontrola nemohla nic namítat, ale pokud by byl v režimu stanoven klid na lůžku, tak by se jednalo o porušení režimu dočasně práce neschopného pojištěnce. V těchto případech je možné zkrátit nebo odejmout náhradu mzdy nebo nemocenské. Dále pokud by jste byl v režimu dočasné pracovní neschopnosti, tak by Vám bylo možné uložit pokutu až ve výši 20 tisíc korun za přestupek porušení režimu dočasně práce neschopného pojištěnce dle zákona o nemocenském pojištění.

S pozdravem,

15.9.2016