Kontroly při neschopence

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat, jak fungují kontroly při neschopence. Zdali mohou kontrolovat o víkendech a do kolika hodin smí nemocného kontrolovat. Děkuji

kontrolu dodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce provádí v období prvních 14 dnů dočasné pracovní neschopnosti zaměstnavatel, a pokud dočasná pracovní neschopnost trvá déle, kontrolu provádí okresní správa sociálního zabezpečení pověřenými zaměstnanci.

Kontroly nejsou nijak časově omezeny a provádějí se během celého týdne, případně i o víkendu. Kontroly jsou prováděny proto, aby bylo zjištěno, zda pacient dodržuje léčebný režim. Ten je třeba dodržovat také o víkendu.

13.4.2009