Mohu přijít o invalidní důchod?

Po operaci krční páteře mi byl přiznán invalidní důchod 1. stupně . Nyní jsem po druhé operaci krční páteře po které se můj zdravotní stav zhoršil . Chci proto požádat o zvýšení stupně invalidního důchodu.Bylo mi řečeno , že můj stav bude posuzován jako zdravého a mohl bych přijít i o 1. stupeň. Můžete mi prosím poradit? Děkuji

Georg

O přiznání (změnu stupně) invalidního důchodu můžete požádat znovu. Skutečnost, že vám v minulosti nebyl invalidní důchod přiznán, nebo že vám byl odebrán, nemá vliv na vaše právo opětovně požádat o přiznání (změnu stupně) invalidního důchodu. Záleží pouze na vašem faktickém zdravotním stavu, který se mohl od té doby změnit. Je ale možné, že v rozhodnutí Vám skutečně můžou zdravotní stav posoudit i tak, že nedosáhnete ani na 1. stupeň. Více informací se dozvíte v našich často kladených otázkách zde.

V této věci se poraďte se svým lékařem.

13.8.2015