Napadení v průběhu dočasné pracovní neschopnosti a její prodloužení

Dobrý den, mám dotaz...Byla jsem napadená když jsem byla na pracovní neschopnosti..chystala jsem se, že ukončím neschopnost ale můj zdravotní stav se vrátil zpět tam kde jsem byla, když jsem si šla pro neschopenku. Chtěla jsem se zeptat jak postupovat dál. A hlavně jaké následky dotyčného čekají. Děkuji za případnou odpověď

Jana

V úvodu nám dovolte omluvit se za zpoždění s naší odpovědí, toto zpoždění bylo způsobeno velkou vytížeností naší poradny. Doufáme, že naše odpověď pro Vás bude i tak užitečná.

Pokud se Vám v době pracovní neschopnosti přihodí např. úraz nebo znovu onemocníte, dochází k prodloužení dočasné pracovní neschopnosti, neschopenku Vám však vystaví jiný lékař – ten, který Vás ošetřil podruhé. Vyžádejte si tedy od tohoto lékaře novou neschopenku.

Otázka, jaké následky čekají pachatele, který Vás napadl, nespadá do zaměření naší poradny a záleží na vývoji vyšetřování. Bližší informace Vám jako oběti trestného činu může poskytnout Bíý kruh bezpečí (www.bkb.cz), který je neziskovou organizací zaměřenou na pomoc obětem trestných činů.

S pozdravem,

16.3.2017