Neschopenka a její díly

Dobrý den, mám jen stručný dotaz ohledně neschopenky, kterou mi včera vystavila paní doktorka v nemocnici. Dostal sem do ruky druhý,čtvrtý a pátý díl neschopenky. Chybí mi tedy díl třetí s modrým pruhem, který sem si myslel že bych měl co nejdříve dodat zaměstnavateli. Udělala tedy paní doktorka chybu a vydala mi špatné díly neschopenky? Nebo došlo k nějaké změně o které nevím? Moc děkuji za odpověď.

Michal

bohužel, na základě vašeho dotazu bohužel nejsme schopni jednoznačně určit, zda došlo k nějakému pochybení a jak byste měl tuto situaci řešit. Standardní postup lékaře je skutečně takový, že odevzdá pacientovi i třetí díl rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti (tzv. hlášení zaměstnavateli o vzniku dočasné pracovní neschopnosti), který pacient svému zaměstnavateli potom odevzdá.

Blíže vám mohou poradit přímo na okresní správě sociálního zabezpečení, pod kterou spadáte, případně se můžete obrátit na jejich infolinku 571 811 081 nebo webové stránky.

S pozdravem,

8.7.2015