Propustka po hospitalizaci

v pátek ráno jsem šla kvůli vysokému tlaku na ambulanci. Tlak byl tak vysoký, že mne hospitalizovali až do neděle v nemocnici.

V pátek v 13:30 jsem byla hospitalizována a od 14:00 mi měla začít směna v práci, kam jsem však musela zavolat, že nedorazím.

Nechala jsem si poté na ten pátek napsat v nemocnici propustku. Mohu ji takto uplatnit v zaměstnání, abych si nemusela na ten den brát dovolenou? (pracuji klasicky na plný úvazek).

Děkuji předem za odpověď.

na základě Vašeho dotazu usuziji, že máte právo na náhradu mzdy či platu podle nařízení  vlády č.590/2006 Sb. V příloze č. 1 tohoto nařízení se uvadí, že se poskytne náhrada mzdy či platu na nezbytně dlouhou dobu zaměstnanci, který byl vyšetřen nebo oštřen.

Nutno dodat, že je důležité, jestli se hospitalizace prováděla v zdravotním zařízení, které je nejblíže pracovišti nebo bydlišti ošetřovaného. Místo zdravotního zařízení je důležité pro výměr délky doby, pro kterou zaměstnanci náleží nahrada mzdy či platu. V případě, že jste byla hospitalizována v zdravotním zařízení, které není nejbližším Vašemu bydlišti či pracovišti, náleží Vám náhrada mzdy či platu v té délce, jaké by dosahovala hospitalizace v zařízení nejbližším.

Svůj nárok na náhradu prokážete doložením příslušných dokumentů o dané hospitalizaci, tedy propustkou z nemocnice.

Vaše férová nemocnice

27.6.2018