Mám syna nechat naočkovat proti klíšťové encefalitidě?

Dobrý den, mám dotaz, který se týká mého tříletého syna, který se mnou prodělal na konci osmého a začátkem devátého měsíce těhotenství klíšťovou encefalitidu, syn se narodil v pořádku a pan doktor na infekčním nám sdělil, že malého nemusíme proti této nemoci očkovat, protože získal protilátky ode mne. Náš pediatr se na to netvářil a spíš by ho nechal naočkovat. Mohli by jste mi prosím poradit. Předem děkuji.

z právního hlediska nemáte povinnost dítě proti klíšťové encefalitidě nechat naočkovat, právní předpisy toto očkování nenařizují. Takže záleží zcela na Vás a Vašem uvážení, zda se pro toto očkování rozhodnete. Můžete od obou lékařů vyslechnout jejich odborné názory a pak se sama rozhodnout. Měla byste být také seznámena s riziky očkování a možnými alternativami.

Medicínský aspekt zodpovídá tým MediPravo:

Vaše dítě přebralo v době těhotenství od Vás protilátky, vyrobené Vašim organismem, ty se krví dostaly do organismu syna. Protilátky v těle jsou účinné 3 roky, u některých lidí déle. Jelikož jsou Vašemu synovi již 3 roky, doporučujeme očkování k obnovení protilátek a posílení imunity.

16.11.2009