Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Maximální délka mezi očkováním první a druhé dávky hexy

Je vhodné očkovat před narkózou? Jak dlouhá smí být maximální délka mezi očkováním první a druhé dávky hexy? 

Odpověď:

Dobrý den, 

povinné očkování je upraveno ve vyhlášce o očkování proti infekčním nemocem. Očkování hexavakcínou je pak uvedeno v § 4 odst. 1. Z tohoto ustanovení vyplývá, že první dvě dávky hexavakcíny se očkují v průběhu prvního roku dítěte a interval mezi první a druhou dávkou má být ze zákona dva měsíce. 

Zda je vhodné dítě očkovat před narkózou bohužel nedokážeme posoudit z lékařského hlediska, proto Vám doporučujeme se s tímto dotazem obrátit na Vašeho lékaře.

S pozdravem

Vaše Férová nemocnice

17.4.2018

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS