Jak je to se sociálními dávkami po třech měsících?

1.11.2011 jsem měl pracovní úraz, a od toho dne marodím. 31.12.2011 mi skončila pracovní smlouva na dobu určitou.

Zatím nosím každý měsíc "Potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti" svému již bývalému zaměstnavateli. Ale u doktora mi řekli, že od dubna budu muset nosit ten papír jinam, jelikož uběhnou 3 měsíce od skončení pracovní smlouvy.

Zajímá mě, jestli se musím hlásit na Úřadu práce a kam mám od dubna odevzdávat Potvrzení o trvání o dočasné pracovní neschopnosti.

homebuddy

potvrzení o trvání dočasné pracovní neschopnosti budete od dubna zasílat na Českou správu sociálního zabezpečení, která vám na základě tohoto potvrzení bude zasílat nemocenské dávky tak, jako to dělala dosud. Zeptejte se svého bývalého zaměstnavatele, kam přesně máte toto potvrzení zasílat, jelikož se adresa příslušné správy sociálního zabezpečení liší dle sídla zaměstnavatele.

Zákon nestanovuje žádnou povinnost evidovat se u Úřadu práce. Je to však jednou z podmínek pro získání podpory v nezaměstnanosti.

13.3.2012