lázeňská péče po onkologické operaci

Učinil jsem na Vás dotaz ohledně lázeňské péče po operaci rakoviny prostaty (RAPE) radikální prostatektomie. Byl jsem operován a po operaci jsem byl následně propuštěn do domácího ošetření a nyní nemám již žádnou léčbu. Mám nárok na lázeňskou péči?

Děkuji.

oskar

podle zákona o veřejném zdravotním pojištění rozhoduje o tom, zda máte nárok na lázeňskou péči, váš ošetřující lékař. Ten podává návrh, který posuzuje revizní lékař vaší zdravotní pojišťovny. Ošetřující lékař se rozhodne podle vašeho zdravotního stavu a podle podmínek, které stanoví vyhláška Ministra zdravotnictví. Podle ní máte nárok na lázeňskou péči do 12-ti měsíce od operace.

Nemůžeme bohužel říci, zda váš ošetřující lékař lázně skutečně doporučí, protože to záleží na vašem současném zdravotním stavu. Konečné rozhodnutí zůstává na posudku revizního lékaře.

22.4.2013