Lékař nechce provést vyšetření

dostanu se do menšího rozporu s lékařem: já si myslím, že by bylo vhodné provést CT (lépe MR), lékař si to myslí asi též, ale ,,pojišťovna by mu to nezaplatila”. Nechci se někde dohadovat, ani si stěžovat, ale můžu chtít napsat od něj doporučení s tím, že si jako samoplátce toto vyšetření zaplatím? Děkuji.

podle přílohy k zákonu o veřejném zdravotním pojištění nepatří vyšetření CT a MR do nehrazených nebo částečně hrazených zdravotních výkonů. To pro Vás znamená, že požadovaná vyšetření spadají pod hrazenou péči a Vy na ně máte nárok. Výmluva lékaře je proto v daném případě nevhodná, obzvlášť pokud jinak se způsobem léčby souhlasí.
Není tedy nutné, abyste si vyšetření hradil jako samoplátce.

27.2.2010