Mám nárok na proplacení lázní?

Dobrý den.mám dotaz chci se zeptat jestli mám nárok po 2operacích kolene na nějaké lázně děkuji zaodpověd

Anina

podmínky lázeňské péče se řídí vyhláškou č. 58/1997 Sb., kde jsou uvedeny indikační skupiny nemocí a jim odpovídajících diagnóz, typy lázeňské péče, délka léčebných pobytů a seznam lázeňských míst, kde se jednotlivé nemoci léčí. Vyhláška je dostupná zde: http://portal.gov.cz/zakon/58/1997 Vyhláška také určuje, jak dlouho po operacích, úrazech nebo jiných onemocněních musí pacient nastoupit lázeňské léčení, a vyjmenovává kontraindikace, při kterých nelze lázeňskou péči poskytnout.

Nepíšete, jaký druh onemocnění a operace jste podstoupila. V naší poradně navíc bohužel nepracuje žádný lékař, nedokážeme proto říct, zda váš zdravotní stav zakládá nárok na lázeňskou péči a do jaké výše by byla případná péče hrazená pojišťovnou.

O lázeňské péči rozhodne váš ošetřující lékař na základě vašeho zdravotního stavu. Nejlepší by bylo obrátit se s otázkou nároku na lázně na něj. O tom, do jaké výše by byly lázně v případě vašich zdravotních potíží hrazeny pojišťovnou se můžete informovat i u vaší pojišťovny.

1.4.2011