Musí se klinika plastické chirurgie řídit zákonem o zdravotních službách?

může se klinika, která provádí plastické operace, řídit výhradně obchodním právem, a tudíž se zříká zákona o zdravotních službách?

Tina

klinika plastické chirurgie provádí zdravotnické výkony, dle příloh zákona č. 48/1997 Sb., o veřejném zdravotním pojištění a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů. Nelze tedy mít pochyb o tom, že je pochybovat, že je poskytovatel zdravotních služeb, z tohoto důvodu nemůže ignorovat právní úpravu, jak se jí zlíbí.

Povolení být poskytovatelem zdravotních služeb je uděleno na základě zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách. Poskytovatel zdravotních služeb nemůže ignorovat právní předpisy a je povinen se jimi řídit.

S pozdravem,

5.12.2016