Musím využít nadstandardu?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mi může lékař naordinovat proceduru nehrazenou ze zdravotního pojištění, když na ní mají cenu stanovenou nemocnicí (jedná se o metodiku cvičení). A pokud odmítnu a nebudu respektovat jeho ordinaci, musí mi naordinat proceduru adekvátní té nehrazené? Děkuji.

nada

dle toho, co jste nám napsala, soudíme, že Vám nabízená metodika cvičení je určitým nadstandardem. Obecně je sice možné, aby lékař nabízel nadstandardní služby, které nejsou pojišťovnami hrazené, Vy ale nemusíte této na­bídky využívat. Pokud o služby nemáte zájem, je lékař povinen Vám poskytnout veškerou hrazenou péči bez dalšího doplácení, pokud taková alternativa existuje.

Pokud existuje více možností dané cvičební metody, měl by Vás lékař dopředu o těch­to alternativách informovat, a to včetně ceny. Je pak jen na Vás, abyste zvážila výhody a nevýhody a rozhodla se pro jednu z možností.

12.2.2013