Nárok na odstranění zubního kamene zdarma

Dobrý den, mám dceru s diagnozou DMO, máme problém s čištěním zubů a následně s velkým množstvím zubního kamene na spodních zubech. Je jí 20 let a celou tu dobu nám lékař ošetřoval zubní kámen 2x ročně laserem zdarma a po roce chtěl po nás za stejné ošetření 300 Kč. Mají postižení lidé stejné podmínky u zubaře při placení nebo mají nějaké zvýhodnění?

Jana

co se týče zvýhodnění zdravotně postižených osob, jedná se o skupinu, která se v naší zemi samozřejmě těší značnému počtu větších či menších zvýhodnění. Jejich množina roste spolu se stupněm postižení, který je těmto osobám přiznán. Ve formě uceleného článku jsou tato zvýhodnění popsána např. na internetových stránkách Ligy vozíčkářů dostupných zde.

Cenové zvýhodnění při platbách u lékaře však bohužel mezi tato zvýhodnění nepatří. Zdravotně postižení tak mají u zubaře stejné podmínky jako ostatní občané.

31.10.2011