Nárok na porodné nezletilé matky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli mám nárok na porodné. Jsem studentkou střední školy, 18 let mi bude 8. července. Dne 15. března jsem porodila dceru, o kterou nemohu sama pečovat. Jejími poručníky se stali moji rodiče a až mi bude 18 let vezmou si ji do náhradní péče. Zajímalo by mě jestli mám nárok na porodné. Případná žádost by se vypočítávala z mích nulových příjmů nebo z příjmů mých rodičů? Předem děkuji za brzkou odpověď.

Anýsek

nárok na porodné má žena, která porodila své první živé dítě, nepřevyšuje-li rozhodný příjem v rodině 2,4 násobek částky životního minima rodiny. Nárok na výplatu porodného vzniká podáním žádosti. O tom, jestli splňujete podmínky pro výplatu porodného, se informujte na krajské pobočce Úřadu práce.

2.4.2012