Nárok na proplacení jízdného

Dobrý den!Chtěla bych se zeptat, zda dcera, která v březnu jezdila po dobu 10 dní autobusem k lékaři, má nárok na proplacení jízdného. Po odebrání invalidního důchodu je nyní na sociálních dávkách, takže 360 Kč pro ní znamená velkou částku. Děkuji Vám za odpověď.

PB

na náhradu těchto nákladů má Vaše dcera nárok, avšak pouze za splnění stanovených podmínek. Takovou podmínkou je fakt, že Vaše dcera splňuje nárok na hrazenou dopravu vozidlem lékařské služby. Pojišťovna hradí dopravu pojištěnce v případě, že jeho zdravotní stav neumožňuje dopravu běžným způsobem bez použití dopravní zdravotní služby. Zákon je nekonkrétní a nechává otázku vhodnosti nařízené dopravy na individuálním posouzení, takže bude záležet na tom, jak bude Váš stav posouzen lékařem. Nárok na úhradu nutných nákladů bude mít Vaše dcera pouze tehdy, pokud to schválí její ošetřující lékař. Doporučejeme tedy, aby se obrátila právě na něj.

31.7.2012