Nárok na vrácení poplatku za lůžko

Dcera bydlí v Severomoravském kraji a je na léčení s vnukem v Karlových Varech. Mám dotaz, jak a kdy vzniká nárok na vrácení poplatku za lůžko + lázeňský poplatek. Jestli je na to nárok a kde by ho měla uplatnit. Děkují za odpověď

váš dotaz se pravděpodobně týká vracení regulačních poplatků kraji. Většina krajů v ČR od roku 2009 převážně formou darovacích smluv vracela pacientům regulační poplatky zaplacené v krajských zařízeních. Někdy šlo pouze o poplatky za návštěvu lékaře, v některých krajích též za pobyt v nemocnicích a jiných lůžkových zařízeních. Všechny kraje v ČR kromě Středočeského však v minulých měsících proplácení (či vracení) regulačních poplatků zrušily. Z toho důvodu již v současné době nelze žádat o proplacení poplatků.

14.5.2010