Platba v domově pro seniory

Dobrý den, prosím o odpověď. Maminka je klientkou domova pro seniory. Výše jejího důchodu jí nestačí na úhradu pobytu v domově. Rozdíl jí doplácíme. Už máme také důchodový věk, důchod není vysoký, počítáme každou korunu. Za maminkou dojíždím, koupím jí, co potřebuje. Je mojí povinností doplácet rozdíl mezi platbou od maminky a požadavkem domova důchodců?

Babička

pokud jsou služby domova pro seniory poskytovány Vaší mamince na základě smluvního vztahu, bude následkem nehrazení poplatku v plné výši pravděpodobně ukončení poskytování těchto služeb. Pokud tedy chcete, aby Vaše maminka setrvala ve stávajícím domově pro seniory, doporučujeme, Vám rozdíl doplácet.

Stát z důvodu zaopatření osob, jejichž finanční příjmy neumožňují, uspokojování základních potřeb poskytuje finanční pomoc. Naše poradna se nevěnuje sociálnímu zabezpečení, ale k jednotlivým dávkám, kterými lze důchod vylepšit lze nalézt množství článků online např. zde, zvažte, zda na některé z nich Vy a nebo Vaše maminka nedosáhnete.

S pozdravem,

19.3.2015