Platba za umely zub

Moje dcera má 17 let, byla u zubaře s horní stoličkou. Dnes zaplatila 700 Kč za výplň zubu, čištění kanálku a odstranění nervů. Stomatolog mi sdělil, že je to pouze dočasné řešení a proto jí tam bude muset dát korunku za 4000 Kč nebo nový zub za 20 000 Kč. Je to vůbec možné? Není ještě zletilá a částka za jeden zub se mi zdá neskutečná. S naší pojišťovnou má uzavřenou smlouvu. Je prosím nějaké jiné řešení? Tolik peněz nejsem schopná při mém přijmu vydat. Děkuji předem za odpověď.

doporučujeme Vám celou věc ještě jednou probrat se stomatologem Vaší dcery a vysvětlit mu finanční situaci, ve které se nacházíte. Je možné, že by se dala použít korunka např. z levnějšího materiálu. Její vhodnost ovšem může posoudit pouze stomatolog. Nejsme lékaři, ale pouze právníci zabývající se zdravotnickým právem, tudíž bohužel nejsme takového odborného posouzení případu Vaší dcery schopni. Bohužel je pravda, že náhrady za některé zuby zdravotní pojišťovna neproplácí a je možné, že to je případ i Vaší dcery. V takovém případě bude jen na Vás, kterou variantu zvolíte. Pro více informací se můžete obrátit na Vaši zdravotní pojišťovnu.

3.3.2010