Platby u zubaře

Dobrý den, před pár dny jsem byla u svého zubaře, který má smlouvu s mou zdravotní pojišťovnou. On mi čistil kanálky a dělal rentgen. Za všechno jsem zaplatila 1850,- Kč. Z toho 50 kč za rentgen. Zajímalo by mě, zda je taková cena přiměřená?

Veronika

ceny výkonů se u jednotlivých zubařů řídí jejich ceníkem. Pojišťovna hradí pouze určitou částku na daný výkon a záleží na dalších faktorech, jestli je pro zubaře daná částka postačující. Z této částky musí zubař jako každý jiný podnikatel uhradit např. nájem za ordinaci, nákup a údržbu vybavení, mzdy zaměstnancům a další výdaje.

Z toho důvodu si každý zubař tvoří vlastní ceník výkonů. Tento ceník by měl být dostupný v ordinaci lékaře.

Nejste-li spokojena s cenami, za které váš zubař provádí výkony, požádejte o doklad o platbě, zdůvodnění zaplacené částky, nebo také můžete zubaře změnit.

18.3.2012