Polatek za vystavení receptu

Dobrý den, byla jsem svědkem v čekárně odborného lékaře, že setra dotyčného lékaře vyžadovala od starší důchodkyně 30 Kč za napsání receptu. Uvádím, že paní do ambulance lékáře vůbec nevstoupila a cela "transakce" proběhla v čekárně, zřejmě šlo o dlouhodobou pacientku lékáře. Bylo vyžádání regulačního poplatku v tomto případě v souladu se zákonem? Děkují za odpověď.

babka

vše o regulačních poplatcích můžete nalézt na našich stránkách zde.

Z informací, které jste nám poskytla výplývá, že vyžádání regulačního poplatku ve vámi popsaném případě pravděpodobně v souladu se zákonem nebylo, jelikož nebylo provedeno klinické vyšetření lékařem. V takovém případě je možné se domáhat vrácení poplatku či podat na lékaře stížnost. Více o stížnostech se dozvíte zde.

22.3.2013