Poplatek u lékaře za zástup

Existuje "poplatek za zástup"? Chtěla jsem dceři vyzvednout recept na antikoncepci, naše lékařka neordinovala, tudíž jsem navštívila lékařku, která ji "zastupovala" a byl po mě žádán poplatek 50 Kč. Při dotazu za co, mi sestra sdělila že to je za zástup. Je toto v pořádku? Nechápu, proč by měl pacient být trestán za to, že jeho lékař si vzal volno. Děkuji

Pusky

žádný „poplatek za zástup“ neexistuje. V tomto případě se neplatí ani poplatek za recept ve výši 30,- Kč, protože se nejedná o přípravek hrazený z veřejného zdravotního pojištění. V tomto případě by se tedy mohlo jednat o neoprávněné vybírání regulačních poplatků, kdy může být uložena pokuta až do výše 50 000,- Kč a to příslušnou zdravotní pojišťovnou. Na jednání lékařky tedy můžete podat stížnost své zdravotní pojišťovně nebo na Českou lékařskou komoru. Více informací o podávání stížností naleznete zde. Nejprve bychom Vám však doporučili celou záležitost prodiskutovat s dotyčnou lékařkou a žádat vrácení poplatku.

24.4.2013