Poplatek za předoperační vyšetření?

ráda bych se Vás zeptala jestli po mne může lékař požadovat zaplacení předoperačního vyšetření. Mám potíže se srdcem a musím podstoupit radiofrekvenční katetrovou ablaci.
Děkuji Vám za odpověď.

Lucka

v případě výkonu katetrizační radiofrekvenční ablace by mělo v rámci předopračního vyšetření hrazeno z veřejného zdravotného pojištění, pokud bude provedeno při hospitalizaci na specializovaném pracovišti, nebo pokud to dovoluje zdravotní stav pacienta v rámci jednodenní péče na lůžku. Pokud to nebude provedeno v rámci jednodenní péče na lůžku, i když se bude jednat o předoperační vyšetření, tak může lékař vyžadovat zaplacení tohoto vyšetření.

12.3.2012