Poplatek za vystavení receptu

dnes jsem si byla u své nové gynekoložky poprvé pro recept na antikoncepci. Sestřička po mně chtěla 50 Kč a dostatečně mi nevysvětlila, za co to je. Zmínila něco takového, že to neúčtují pojišťovně, a že "tam budu mít alespoň nějaké penízky". Přičemž se u této doktorky platí 600 Kč za rok, tudíž neplatím ani 30 Kč za návštěvu s vyšetřením.

Mohl by mi prosím někdo vysvětlit, za co jsem platila sestřičce 50 Kč? Není to moje první gynekoložka, ani první antikoncepce a nikdy jsem se s ničím podobným nesetkala a ani jsem jinde nenalezla odpověď na podobnou otázku.

Děkuji.

Andrea

omlouváme se Vám za pozní odpověď na váš dotaz.

Naše poradna již podobný dotaz řešila zde.

Doporučovali bychom Vám se zeptat přímo zdravotní sestry nebo Vaší lékařky, za co jste těchto 50 Kč zaplatila a požadovat podrobnější vysvětlení přímo od nich. Můžete je požádat o vydání potvrzení, případně nahlédnout do své zdravotnické dokumentace a vysvětlení si ověřit. Pokud Vám naúčtovala omylem tuto sumu navíc, můžete ji samozřejmě požadovat zpět. Pokud byste i poté měla podezření, že došlo k nějakému nekalému zacházení, můžete podat odpovídající stížnost. O podávání stížností se také více můžete dočíst zde.

Vaše Férová nemocnice.

16.1.2015