Poplatky u zubaře

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak to je s poplatkem u zubaře. Nedávno jsem byla u zubaře (po delší době a ne na preventivní prohlídce). Zaplatila jsem regulační poplatek - to je samozřejmé. Lékař si mě pozval na další termín (bude mi dělat "korunku"). Platí se regulační poplatek při každé další návštěvě?

poplatky se platí při každé návštěvě, kdy je provedeno vyšetření. U výkonů, které vyžadují několik návštěv, vybírá zubař poplatek jen jednou, a to při úvodním vyšetření. Další plánovaná samostatná fáze ošetření již zpoplatněna není. Pacient, který potřebuje zubní korunku, zaplatí 30 korun při první návštěvě, kdy ho zubař vyšetří a udělá otisk. Za další návštěvy, kdy je nutno korunku vyzkoušet a nasadit, již ale pacient poplatek nehradí.

Pokud ale zubař bude muset při nich provést ještě jiné doprovodné vyšetření, musí ze zákona třicetikorunový poplatek od pacienta vybrat. Tudíž záleží od lékaře a Vašeho zdravotního stavu, zda bude nutné provádět další doprovodní šetření. Pokud šetření lékař provede, budete muset regulační poplatek uhradit znovu.

Regulační poplatky u lékaře nijak nenahrazují platby u zubaře za úkony nebo materiály, které nejsou hrazené zdravotní pojišťovnou. Proto byste před samotným úkonem měla probrat se zubařem, kolik Vás bude celý zákrok stát.

23.4.2010