Koupit nebo nekoupit zázračný přístroj proti chorobám?

Dobrý den, jsme s manželkou již starší lidé a tak nás samozřejmě potkávají různé zdravotní problémy spojené s naším věkem. Manželka je po mozkové mrtvici, má cukrovku a píchá si inzulín. Dále má problémy s tlakem a poměrně rychlou tepovou frekvenci. Má stálé problémy s křečí, která ji trápí hlavně v nočních hodinách v obou nohách a je z toho dost vystresovaná a nevyspalá. Bere na všechny tyto choroby dost léků a stále jí některé přibývají. Já mám vysoký krevní tlak, který je poměrně dobře zaléčený ale nyní při preventivní prohlídce mi bylo zjištěno že mám více cholesterolu. Oba nosíme brýle na dálku i na čtení. Jsem po operaci na tříslové kýle. Manželce vzali vaječníky dělohu. Nyní jsem našel na internetu odkaz na zakoupení laserového přístroje "KX Laser GX 2000A" a po přečtení popisu přístroje na http://www.kxlaser.cz/ jsem došel k závěru, že tento přístroj vlastně pomáhá léčit naše problémy. Chci se proto zeptat, zda nejsou na tento přístroj u Vás evidovány nějaké poznatky nebo zda s ním někdo nemá nějakou zkušenost. Nerad bych vyhodil 9 000 korun jen tak pro nic za nic. Pokud nám tedy můžete poradit, zda je koupě vhodná nebo není, prosím učiňte tak. Děkuji.

Vážený pane,

jsme rádi, že jste se na nás obrátil při zvažování koupě Vámi zmíněného přístroje. Prostudovali jsme k přístroji dostupné materiály a vzhledem k jejich obsahu, častému uvádění nepravdivých či přímo lživých tvrzení Vám nemůžeme koupi tohoto přístroje doporučit, dokonce bychom Vás rádi před jeho pořízením varovali.

Přístroje tohoto typu nejsou evidovány a, ačkoliv je proklamováno, že slouží k léčebným účelům, nemusí podstupovat klinické studie a není tak ověřena jejich účinnost při léčbě uvedených chorob. Konkrétně u tohoto přístroje je uvedeno několik odkazů na studie, které však účinnost přístroje buď neprokazují a nebo prokazují, ale velmi pochybným způsobem.
Mimo to si můžete všimnout i rozporů uvedených na internetové prezentaci přístroje. Na stránce „Úvod“ se jako hlavní funkce přístroje popisuje jeho schopnost „optimalizovat krev“, na stránce „Popis přístroje“ se jako jeho funkce označuje „ozařování sympatických a parasympatických nervů nosní dutiny“, které nemá s „optimalizací krve“ absolutně nic společného. Optimalizace krve, tak, jak je popsána na úvodní stránce je z lékařského hlediska nesmysl; co se týče ozařování sympatických a parasympatických nervů nosní dutiny, mohou při tom nastat lokální změny prokrvení sliznice, to však nemá a nemůže mít souvislost s celkovým zdravotním stavem a určitě to nemůže ovlivnit problémy, jako je zvýšený cholesterol, cukrovka nebo vysoký tlak.

Pro Vámi uvedené problémy existují vyzkoušené léčebné postupy, které Vám sice nemohou nabídnout zázraky, ale k určitému zlepšení zdravotního stavu dojde. Pokud ovšem máte zájem i o jiné než klasické lékařské metody, můžete vyzkoušet například akupunkturu nebo akupresuru, jejichž účinky sice nejsou plně potvrzeny, ale přinejmenším Vás vyjdou daleko levněji.

Děkujeme Vám za projevenou důvěru a přejeme Vám zlepšení zdraví Vašeho i Vaší manželky.

Zodpovězeno týmem MediPravo

25.4.2010