Pravidla pro užívání vlastních léků v nemocnici

Jaká jsou pravidla pro užívání svých léku během hospitalizace? Můžu si je brát sama, nebo mi je musí podávat zdravotní sestra?

stejné dotazy jsme již zodpověděli - Vlastní léky v nemocnici, Mohu své léky v nemocnici dál užívat?.

Každá nemocnice má svoje vnitřní pravidla. V nemocnici by Vám měli vysvětlit, proč trvají na tom, aby léky podávala zdravotní sestra. Pokud je to v zájmu Vašem, ostatních pacientů i personálu, měla byste poskytnout součinnost a vyjít požadavku nemocnice vstříc. Pokud by to však mohlo být pacientem či pacientkou chápáno jako nedůstojné a bezdůvodné opatření (např. povinnost odevzdat hormonální antikoncepci), měla by zase odůvodněnému požadavku pacienta vyjít vstříc nemocnice.

V každém případě povinnost odevzdat v nemocnici svoje léky není výslovně stanovena žádným právním předpisem. Tento požadavek nelze automaticky považovat jako povinnost pacienta poskytovat součinnost, to by bylo možné v odůvodněných případech.

3.11.2009