Právo lékaře zjišťovat informace z karty řidiče

má obvodní lékař právo bez mého souhlasu získávat informace spojené s kartou řidiče a výpisem bodového hodnocení řidiče? V případě, že ano za jakých podmínek a jaký je postup?

Díky za odpověď.

JANXPB

podle našeho názoru lékař právo získávat informace spojené s evidenční kartou řidiče nemá. Lékař hodnotí, zda jste zdravotně způsobilý k řízení motorových vozidel. K tomu však údaje z evidenční karty řidiče nepotřebuje.

Pokud by lékař zjistil, že jste zdravotně nezpůsobilý k řízení motorových vozidel nebo způsobilý s podmínkou, oznamuje to obecnímu úřadu, kterému zašle kopii posudku o zdravotní způsobilosti. On sám však k evidenční kartě řidiče přístup nemá.

12.11.2012