Problém s polykáním prášků

Hezký den. Mám velký problem - mojí dcerce je 30 let a od malinka má problém polknout prášek. Nevím proč, vidí prášek a zvedá se jí žaludek a nevezme si ho. Léčí se na plodnost a teď jí zjistili problém se štítnou žlázou a má brát prášky a samozřemě je nebere, ani jindy když marodí. Prosím pomozte mě jako matce. Dík za odpověď.

v takovém případě je nelepším řešením domluvit se přímo s ošetřujícím lékařem. Vaše dcera by měla lékaři vysvětlit své problémy a lékař by se měl pokusit je vyřešit. Může např. navrhnout jinou vhodnou formu podání léčivého přípravku, popřípadě jiný způsob léčby. Lékař by měl vysvětlit jakou léčbu navrhuje, poučit pacientku o účelu a povaze léčby, jejích alternativách a rizicích. Právem pacientky je zvolit jedno z nabízených řešení problému a udělit s ním souhlas. Základem je komunikace a důvěra mezi lékařem a pacientkou.

20.5.2009