Propuštění z nemocnice pro nedodržení léčebného režimu

Dobrý den, dnes mě hospitalizovali v nemocnici pro podezření na akutní zánět ledvin. Zdravotnický personál mě informoval, že mám být v klidu na lůžku a pít tekutiny. Po nějaké době jsem odešla do nemocniční kantýny pro něco k pití. Když jsem se vrátila, oznámila mi sestra, že lékař ukončil můj pobyt a že mám odejít domů. Nedodržela jsem prý léčebný režim. Zajímalo by mě, zda na to má lékař, bez předešlého upozornění, právo. Nikdo mi nesdělil případné sankce za nedodržení režimu. Předem děkuji za odpověď.

Ze zákona vyplývá, že z nemocnice můžete být propuštěna pokud soustavně a hrubě porušujete vnitřní předpisy nemocnice a odmítáte zásadním způsobem spolupráci. Zároveň nemůžete být propuštěna z nemocnice, pokud by to ohrozilo Váš zdravotní stav. Domníváme  se, že Vámi popsané jednání nelze považovat za porušování vnitřních předpisů a odmítání spolupráce. Propuštěná byste tedy být pravděpodobně neměla.

2.3.2010