Výběr lokální nebo celkové anestezie

Dobrý den, chystám se na korekční plastiku malého stydkého pysku. Chtěla bych se informovat, zda si můžu při tomto zákroku jako pacient vybrat, podstoupím-li zákrok v celkové, nebo lokální anestezii. Předem děkuji za odpověď.

jako pacientka si můžete vybrat typ anestezie v případě, že je z lékařského hlediska možné provést zákrok s oběma typy anestezie a zároveň zdravotnické zařízení oba typy anestezie nabízí. Takže Vám rozhodně doporučujeme se informovat přímo u lékaře nebo u zdravotnických zařízení, které zákrok provádějí.

V každém případě před provedením jakéhokoliv zákroku by Vás měl lékař náležitě poučit nejen o samotném zákroku, ale i o anestezii. Měl by Vás tedy informovat o povaze zákroku, způsobu jeho provedení, jeho rizicích, ale i o alternativách. Lékař by měl pacienta informovat také o tom, zda je možné zákrok provést v celkové i lokální anestezii. Měl by pacientovi vysvětlit výhody a nevýhody obou variant, a také to, kterou variantu preferuje a proč. Lékař musí podle zákona poskytnout pacientovi péči, která je v souladu s dostupnými poznatky lékařské vědy, proto by jeho doporučení, zda operaci provést v celkové nebo lokální anestezii, mělo vyplývat z nejlepšího zájmu pacienta.

Pokud je z lékařského hlediska možné provést oba typy anestezie, ale ve Vámi vybraném zdravotnickém zařízení provádějí pouze jeden typ, můžete se obrátit na jiné zdravotnické zařízení, ve kterém Vám vyjdou vstříc.

28.4.2009