Informace o pacientovi

chtěla bych se zeptat, jaké všechny informace o mně vlastně lékař má právo požadovat při běžné návštěvě ordinace? A jaké při hospitalizaci? Mám na mysli informace typu rodné číslo, místo bydliště a podobně. Děkuji

N.

nejprve bychom se Vám chtěli omluvit za velkou prodlevu při zodpovídání Vašeho dotazu. Toto zpoždění bylo způsobeno vytížením naší poradny. Doufáme, že Vám naše odpověď bude stále užitečná.

V případě běžné návštěvy ordinace, tedy návštěvy Vašeho praktického lékaře informace vyplývají z registračního listu. Registrační  list  slouží  k  zaregistrování u lékaře. Tento list jste tedy musela vyplnit, když jste se k Vašemu praktickému lékaři registrovala poprvé. Mezi informace, které se na registrační list vyplňují jsou:

- jméno

- příjmení

- rodné číslo

- adresa trvalého bydliště (resp. přechodného pobytu).

Tyto informace má tedy Váš lékař k dispozici. Na tyto informace se ovšem stahuje ochrana osobních údajů. Není tedy možné, aby Váš lékař tyto informace šířil někam dále.

Při hospitalizaci

V případě hospitalizace byste měla předkládat kartičku zdravotní pojišťovny, kde jsou uvedeny následující údaje:

- jméno

- příjmení

- datum narození

- rodné číslo

Na tyto údaje se také vztahuje ochrana osobních údajů.

S pozdravem,

16.5.2018