Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Jak se dozví gynekolog o přestoupení k jinému

Dobrý den, před půl rokem jsem přestoupila k jinému gynekologovi a chtěla bych se vrátit zpět k mému bývalému gynekologovi. Zjistí pan doktor, že jsem navštěvovala jiného pana doktora? Nový gynekolog si zdravotnickou dokumentaci nevyžádal. Nebo nemá přístup k těmto informacím od pojišťovny. Děkuji Míra

Míra

Odpověď:

Dobrý den,

Při změně lékaře má Váš dosavadní gynekolog povinnost předat novému gynekologovi všechny informace, které jsou potřebné pro to, aby byla zajištěna návaznost zdravotní péče. To tedy neznamená, že by byl povinen novému lékaři předat originál celé Vaši zdravotní dokumentace, nicméně rozsah předávaných informací musí být dostatečný. Váš nový gynekolog tedy nemusel dostat celou zdravotní dokumetnaci, ale pouze zprávu o Vašem zdravotním stavu. 

Gynekolog patří mezi registrující lékaře, stejně jako praktický lékař, dětský lékař a zubní lékař. Tito lékaři vždy při první návštěvě pacienta musí vyplnit registrační list, kterým pacienta k sobě přihlásí kvůli kapitačním platbám pojišťovny. Kapitační platba je pevná částka na jednoho registrovaného pacienta na úhradu nákladů související se zdravotní péčí. Pokud vyplní pacient registrační list u jiného lékaře, pojišťovna stávajícího lékaře o této změně ihned informuje, protože mu přestává za tohoto pacienta platit kapitační platby. 

Z výše uvedeného je jisté, že Váš bývalý gynekolog o Vašem přestupu k novému ví.

S pozdravem 

Vaše Férová nemocnice

8.7.2015

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS