Mám nárok na RTG snímek?

Dobrý den, v říjnu 2012 jsem byl na jednom pracovišti RTG na snímku plic (dělali mi klasický RTG snímek nikoliv digitalizovaný) a chtěl bych se Vás zeptat, jestli si můžu o tento snímek zažádat, nebo RTG pracoviště nemá právo mi tento snímek dávat? A pokud na něj mám právo, můžou si za to účtovat nějaký poplatek? Jinak ten snímek je pouze pro mě, nikoliv pro žádného lékaře. Děkuji za odpověď.

Josef

rentgenový snímek je součástí Vaší zdravotnické dokumentace. Vy máte právo znát informace, které obsahuje zdravotnická dokumentace, můžete do Vaší dokumentace nahlédnout nebo si vyžádat její kopii. Nahlížení do dokumentace je možné po domluvě se zdravotníky a v jejich přítomnosti. Kopii musí zdravotnické zařízení vyhotovit do 30 dnů ode dne, kdy o to požádáte. Je možné, že za výpisy, opisy nebo kopie po Vás bude požadována úhrada, která nesmí překročit náklady spojené s jejich pořízením. Žádost o kopii dokumentace  je třeba podat ke zdravotnickému zařízení, které ji vede. Na vydání originálu nárok nemáte, neboť zdravotnické zařízení má povinnost originál zdravotnické dokumentace po stanovenou dobu uchovávat. Doporučujeme Vám, podat žádost v písemné formě, i když zákon tuto povinnost nestanovuje.

Více o problematice zdravotnické dokumentace, se dozvíte zde.

4.3.2013