Může nový zubař zrušit vaši registraci u starého zubaře?

Může nový zubař zrušit vaši registraci u zubaře starého, který odešel do důchodu? Třeba v případě, že nechodíte na pravidelné prohlídky? Děkuji.

David

když měníte svého zubaře, stáváte se pacientem nového lékaře bez jakýchkoli formalit, které by bylo nutné dělat pro odregistraci u lékaře starého. Pokud starému lékaři změnu neoznámíte, nemusí ani vědět o tom, že jste provedl změnu. Zpravidla se o tom dozví tak, že si nový lékař od něj vyžádá zdravotnickou dokumentaci potřebnou pro návaznost péče. To je jediný případ, kdy nový zubař přijde do kontaktu se starým. Totéž platí i pokud odešel do důchodu - pokud jste u nového lékaře řádně zaregistrován, nemusíte si již dělat žádné starost a zabývat se dalšími formalitami.

Jakmile se zaregistrujete u nového lékaře, dochází k automatickému ukončnení registrace u předchozího. Pokud lékař odešel do důchodu, tak již u něho nejste registrován v žádném případě.

8.6.2011