Pohotovost a zdravotnická dokumentace

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat,jelikož jsem byla na pohotovosti poprvé, jestli se má návštěva na pohotovosti ukáže v mé dokumentaci? Lékař mi dal pouze nějaký papírek, kde jsou napsané mé komplikace, ale více nic. Dozví se o tom např. můj praktický lékař, pokud mu o tom sama neřeknu? děkuji za odpověď

Janicka123

jak jsme již zodpovídali v dotaze dostupném zde, neexistuje předpis, jež by nařizoval informační povinnost mezi lékařem na pohotovosti a vaším praktickým lékařem, u něhož je zdravotnická dokumentace vedena. Nemůžeme vyloučit, že oba lékaři jsou propojeni nějakým vnitřním systémem, např. pokud se jedná o jedno zdravotnické zařízení, nebo že spolu jinak komunikují, např. v rámci jednoho města apod. Obecně však nelze zaručit, že se o vaší návštěvě pohotovosti váš lékař sám dozví.

Pokud chcete mít v dokumentaci tuto událost zanesenou, zajděte sama za svým lékařem a doneste mu alespoň kopii onoho potvrzení, jež jste obdržela.

5.2.2012