Expodum
Právní poradna Často kladené otázky Dokumenty ke stažení
 
Chci svůj porod
Souhlas a rozhodování pacienta
Zdravotnická dokumentace a lékařské tajemství
Řešení sporů
Platby ve zdravotnictví
Děti a rodiče, porod
Očkování
Léky
Práva osob s duševní nemocí
Těžce nemocní a umírající
Lékařské posudky a neschopenky
Práva seniorů ve zdravotnictví
Jak si sehnat právníka?

velikost textu AA původní

Právní poradna pro pacienty

dotaz do poradny můžete vložit zde

Dotaz:

Právo nahlédnout do pitevní zprávy zemřelého otce

Dobrý večer. Chtěla bych se zeptat ohledně pitvy. Zemřel mi v nemocnici tatínek, byla nařízena soudní pitva, protože den před smrtí se mu udělalo doma špatně a upadl (měl tržnou ránu na spánku). Byly jsme s mamkou na matrice, kde nám sice ukázali ohledací zprávu, z té jsme se sice dozvěděli diagnózy, ale nic bližšího. Je možné nebo máme právo nahlédnout do pitevní zprávy přímo na soudním lékařství (v tomto případě v Brně)? Je to prý několika stránkový svazek, tak snad bychom se tam dozvěděli víc. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den,

právo na nahlížení do zdravotní dokumentace, jejíž součástí jsou i informace o zdravotním stavu, pacienta, který zemřel, příčinách úmrtí a výsledku pitvy atd., mají osoby blízké. Mezi osoby blízké se především počítá manželka a děti, proto máte toto právo nahlédnout do výsledků pitvy. Toto právo byste neměly pouze v případě, že by to Váš otec ještě za svého života zakázal, což nepředpokládáme.

Ústav, kde byla pitva provedena, má  povinnost umožnit Vám nahlédnout za přítomnosti zdravotnického pracovníka do dokumentace vedené o Vašem tatínkovi. Můžete si z ní také pořídit opisy či kopie. Doporučujeme do příslušného zařízení předem zavolat a informovat se.

Vaše Férová nemocnice

30.11.2009

zpět na přehled dotazů

 
Tvorba webových stránek - Webdesign Brno Fotografie poskytla mediabanka isifa Image Service RSS