Nesouhlas s ukončením neschopenky

mám závažné a lékařsky diagnostikované problémy s ramenem již jsem se léčila tři měsíce u ortopeda, obstřiky rehabilitace a léky, bolesti se zmírnily a hybnost se také zlepšila ale po čtrnácti dnech v práci se můj stav opět zhoršil.

Pak mi závodní lékař při prohlídce napsal, že jsem pozbyla způsobilosti pracovat a dostala jsem výpověď ze zaměstnání.

Šla jsem opět k lékaři na rehabilitace a paní doktorka mi napsala deset rehabilitací s tím, že to bude dlouhodobější záležitost a moje praktická lékařka mi vystavila neschopenku s tím, že až se trochu vzpamatuji ze šoku, že jsem nezaměstnaná, tak mě uschopní.

Můj zdravotní stav není takový, abych si mohla hledat zaměstnání a mohla nastoupit do práce a tak nevím co mám dělat.

Děkuji za odpověď.

zuzana57

proti posudku, kterým lékař ukončuje pracovní neschopnost, můžete dle § 46 zákona  O specifických zdravotních službách do deseti dnů od obdržení posudku podat návrh na jeho přezkoumání. Návrh se podává poskytovateli zdravotních služeb. Návrh se podává prostřednictvím ošetřujícího lékaře k vedoucímu zdravotnického zařízení.

To znamená, že návrh musíte adresovat vedoucímu zdravotnického zařízení, ale návrh předáte ošetřujícímu lékaři, který jej následně sám předá vedoucímu. (Pokud lékař nemá vedoucího, podává se návrh přímo ošetřujícímu lékaři.)

Jestliže vedoucí (případně přímo ošetřující lékař) návrhu nevyhoví, postoupí jej do deseti dnů příslušnému správnímu úřadu. Tím je ten orgán, který zdravotnické zařízení zřídil nebo registroval. Většinou se jedná o krajský úřad nebo ministerstvo zdravotnictví.

Návrh na přezkoumání si nechte od lékaře písemně potvrdit, ať máte doklad o tom, že jste návrh podala a kdy.

Návrh na přezkoumání nemá odkladný účinek, to znamená, že posudek je účinný dokud není případně zrušen a z toho plyne, že dokud není posudek zrušen jste považována za práce schopnou.

Pokud nemáte ve svého obvodního lékaře důvěru, zvažte jeho změnu, máte na ni nárok jednou za tři měsíce a pracovní neschopnost zde není na překážku.

Doufáme, že i naše opožděná odpověď je pro Vás přínosná.

S přáním hezkého dne,

Vaše Férová nemocnice.