Poplatky při hospitalizaci

Dobry den, mam dotaz na regulacni poplatek 30 Kc za vysetreni. Muj syn byl hospitalizovan po urazu hlavy v autobuse na detskem odd. nemocnice Ostrov nad Ohri. V ramci hospitalizace mel ruzna vysetreni a z toho jedno na neurologicke ambulanci nemocnice K. Vary. Od nich jsme ted po roce a pul dostali zalobu o nezaplacenych 30 korun za vyšetřeni (ted uz je to o par tisic korun). Museji se za jednotliva vysetreni o nez zadalo detske odd. nemocnice Ostrov platit regulacni poplatky? Nikdy jsme zadny dokument o uznani dluhu nepodepsali a ani jsme o nej nebyli nemocnici zadani az ted. Jen jsme normalne zaplatili par stovek za pobyt v nemocnici.

za vyšetření pacienta vyžádané zdravotnickým zařízením v průběhu pacientovy hospitalizace se regulační poplatek neplatí. To platí i v případě, že vyšetření pacienta proběhlo v jiném zařízení. Podobně znějící odpověď na Vaši otázku naleznete také v následujícím odkazu na stránkách Ministerstva zdravotnictví.

Domníváme se tedy, že žaloba je v tomto případě bezdůvodná a neměla by mít šanci na úspěch. Přesto Vám ale doporučujeme obrátit se na advokáta a konzultovat s ním podrobnosti případu a případnou reakci na žalobu.

24.1.2010