Převoz do porodnice

Mám nárok na převoz sanitkou do porodnice? Může se mnou i manžel?

jana

nárok na proplacení pojišťovnou u předem dohodnuté přepravy sanitkou máte v případě, že o tom rozhodne Váš ošetřující lékař. Bude-li vás do porodnice odvážet záchranná služba z akutních důvodů (na což pochopitelně máte v případě, že začínáte rodit, právo), není takováto doprava vůbec zpoplatňována. I v případě, že nejde o akutní případ a přejete si odvoz sanitkou do nemocnice, přestože Váš ošetřující lékař Vám její proplacení nepotvrdil, se nechat odvést můžete, budete si to ale muset zaplatit. Poslední slovo má ošetřující lékař.

Co se Vašeho manžela týče, záleží v nenaléhavých případech u domluvené přepravy opět na posouzení ošetřujícího lékaře, zda je nutné, abyste měla doprovod. Pak bude i manželova doprava proplacena, jinak si bude muset cestu proplatit, může Vás i tak ale doprovázet. Jde-li ale o akutní případ a bude Vás tedy odvážet záchranná služba, není možné, aby Vás přímo sanitkou manžel doprovázel, především ze zdravotních důvodů a bude za Vámi tak muset dorazit zvlášť.

Vaše Férová nemocnice.

17.6.2014