Uhrada léku v plné výši

Chtěla bych prosím vědět, zda se mohu dobrovolně vzdát částečné úhrady mého léku od pojišťovny a lék si uhradit sama. Můj ošetřující lékař tvrdí, že to nelze. Pokud je lék hrazen ZP nemohu si lék dobrovolně uhradit sama v plné výši.

Abych to vysvětlila, mám lék na pokračovací lékařský recept. Bydlím v místě, kde není lékárna, a tak za každé balení léku zaplatím doplatek, poplatek 30,- a jízdné. Pokud bych si lék zaplatila v plné výši sama, pak bych si mohla obě balení vyzvednout najednou a ještě bych něco málo ušetřila.

Děkuji za odpověď.

Dagmara

děkujeme, že jste se se svým dotazem obrátila na naši Férovou nemocnici a doufáme, že Vám dokážeme pomoci.

Léky se předepisují na pokračovací recept právě z důvodu, aby si je pacient nemohl vyzvednout naráz, neboť se jedná o silné či rychle návykové léky. I z tohoto důvodu nejsou Vaše léky ve volném prodeji, ale právě pouze na recept.

Ve Vašem případě opravdu neexistuje cesta, jak si vyzvednout léky naráz, ani při uhrazení plné částky. Poplatku 30 Kč se lze vyhnout výběrem lékárny, kde jsou poskytovány různé bonusy ve výši 30 Kč a za jízdné můžete ušetřit tím, že vám léky v lékárně vyzvedne někdo jiný, který bude mít do místa lékárny cestu. To, že máte léky na recept, neznamená, že si je musíte vyzvedávat vždy sama.

15.5.2013