Nárok na mimosoudní vyrovnání

Dobrý den,chci se zeptat,když nemocnice pochybila při operaci, má pacient nárok na mimosoudní vyrovnání. Jak se podává návrh? Děkuji.

eddie

pokud lékař nějak pochybil při operaci žádný nárok na mimosoudní vyrovnání není. Je to pouze jedna z cest, jak dojít k urovnání celé situace. Můžete se pokusit věc vyřešit mimosoudním vyrovnání s nemocnicí, ale je pouze na jejím vedení, zda na mimosoudní vyrovnánípřistoupí nebo ne.

Pokud nemocnice na takové mimosoudní vyrovnání nepřistoupí, můžete zvážit podání stížnosti na lékaře či  podání žaloby u soudu. Kam se tyto stížnosti a žaloby podávájí, popř. co mají obsahovat naleznete na našich webových stránkách v sekci Často kladené otázky. Upozorňjeme Vás však, že v tomto případě je vhodné poradit se s advokátem, který se specializuje na zdravotnické právo. Vyhledat jej můžete na stránkách České advokátní  komory.

Další informace naleznete v již vyřešeném dotazu.

1.4.2014