Nárok na odškodnění

Dobrý den, chtěl bych se informovat o tom, jestli mám nárok na odškodnění za špatně provedený chirurgický zákrok. Totiž dne 4. prosince 2009 jsem si vlastní vinou způsobil úraz ruky, přičemž jsem si přeřízl šlachu na pravém malíku. Pan doktor R. mi v xxx nemocnici na ambulanci prst sešil se slovy, že je to dobrý. Při kontrole u jiného lékaře, dne 8. prosince 2009, mi bylo sděleno, že je viditelné, že mám přeřízlou šlachu a že si toho ten doktor měl všimnout. Když jsme se před tímto doktorem zmínil, který lékař mě ošetřoval, jen konstatoval, že se mu toto povede i čtyřikrát do týdne. Ihned mě poslal zpět do nemocnice, kde mi to měli opravit. Nikdo mi to ale nechtěl hned zoperovat, kvůli možnému zánětu z hojící se rány. Objednali mě na 10. ledna. Na předoperačním mne ale nepustili na operaci, kvůli zaníceným dýchacím cestám. Přeobjednali mě tak na 8. února. Na to mi volali z nemocnice, že 8. února je pozdě na operaci, protože konce šlachy budou již okoralé a nepůjdou sešít k sobě. Poslali mě tak na plastiku do P., protože mi do malíku prý budou muset vložit nějaký implantát, který šlachu spojí. Tam mi řekli, že čekací doba je dlouhá, takže tak za měsíc, měsíc a půl mi tento zákrok provedou. Ve zkratce: V xxx nemocnici mi provedli špatně zákrok a poslali mě jinam. Nikdo z nich už do nemocnice v P. nezavolal, aby mi tam domluvil termín. Vše si musím zařídit sám. To je úroveň. Kdyby doktor hned napoprvé udělal svou práci dobře, v současné době jsem mohl být zpět v zaměstnání. Nyní jsem už druhý měsíc doma a ještě dlouho budu. Proto se chci zeptat: Mám nárok na náhradu za ušlý zisk a odškodnění?

pokud se domníváte, že při postupu pana doktora R. došlo k pochybení, v jehož důsledku Vám vznikla škoda, je možné podat stížnost (např. k České lékařské komoře), popř. požadovat finanční odškodnění (škoda na zdraví a ušlý zisk). Doporučujeme Vám postupovat podle návodu uvedeného v tomto již zveřejněném dotazu.

Pokud je o to, že nemocnice nedomluvila sama termín operace v jiném zdravotnickém zařízení, nejednalo se sice ze strany nemocnice o vstřícné jednání, domníváme se však, že tento termín si zpravidla vyřizuje sám pacient. Termín zákroku může dohodnout i sama nemocnice, ze zákona jí však přímo nevyplývá povinnost tak učinit.

13.1.2010