Úraz ve škole poslední školní den

prosím o radu, syn měl úraz ve škole předposlední školní den, následující den bylo vysvědčení. Má namožený sval na noze, vypadalo to, že to nic nebude, ale dopadlo to tak, že syn nesmí celý měsíc nohu moc namáhat, a to jsou prázdniny.

Zajímalo by mne, zda máme nárok na nějaké odškodnění po škole. Protože jsou prázdniny a syn do školy nechodí, ale musely jsme zrušit tábor a vyžití žádné. Musím také podotknout, že ve škole se synem sepsaly nějaký papír, ale se mnou jako s rodičem se nikdo nebavil.

Trochu mne to zaskočilo.

Děkuji za pomoc.

Jitka

škola dle zákoníku práce viz zde odpovídá za úrazy žáků, ke kterým dojde při vyučování nebo v přímé souvislosti s ním. Syn má tedy nárok na bolestné, která Vám vyčíslí jeho ošetřující lékař. Šanci domoci se např. náhrady za zrušený tábor vidíme jako menší, nicméně pokusit se o její vymožení můžete, protože neúčsat na táboře má přímou souvislost s úrazem.

Co se týče zápisu o úrazu a jeho hlášení zákonnému zástupci, tak tyto povinnosti ukládá škole vyhláška ke školskému zákonu viz zde, pokud Vám škola úraz syna neohlásila jedná se o pochybení.

S pozdravem,

13.7.2016