Platba za odmítnutý nadstandard

byla jsem hospitalizována v nemocnici v nadstandardním pokoji (zánět žlučníku), jelikož jsem v té době byla v šestinedělí s 4-týdenním plně kojícím synem. Nadstandard jsem nevyžadovala a denně říkala, že ho nechci. Nemocnice mi neposkytla žádnou jinou možnost společné hospitalizace s takto malým novorozencem (kvůli kojení). Při propuštění z nemocnice jsem nepodepsala žádný závazek o platbě za nadstandard ani nic takového. Po měsíci po mě platbu za nadstandard nemocnice vyžaduje s tím, že pokud ji neuhradím, předá vše vymáhací společnosti a soudu (musím uhradit do 14-ti dnů).
Je možné, aby po mě nemocnice vyžadovala platbu za něco, co jsem odmítla a nevyžadovala?

Clariss

pokud jste nepodepsala souhlas s nadstandardní péčí, nemocnice by po Vás určitě úhradu neměla vyžadovat. Mělo by jít pouze o Vaše rozhodnutí, zda chcete využít základní, či nadstandardní služby. Pokud neexistuje alternativní péče, nemůže se jednat o péči nadstandardní. V případě, že jste opravdu nedala souhlas s nadstandardem, nemocnice po vás vyžaduje plnění bez právního důvodu.

Pokud by po Vás nemocnice vymáhala úhradu za služby před soudem, doporučujeme Vám obrátit se na některého z advokátů, které můžete vyhledat na stránkách České advokátní komory, pod odkazem zde.

16.1.2015